O nas

Punkt Przedszkolny ABATEAM jest placówką stworzoną z myślą o dzieciach z autyzmem.

Każdy z Naszych Podopiecznych ma zapewnioną specjalistyczną terapię i wsparcie, tak aby mógł rozwijać się wykorzystując cały swój potencjał.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ABATEAM powstał z myślą o najmłodszych.

Oferta naszego punktu przedszkolnego skierowana jest do dzieci w wieku powyżej 2,5 roku posiadających orzeczenie o potrzebnie kształcenia specjalnego z uwagi na  zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Do placówki mogą uczęszczać podopieczni do 9 roku życia, jeśli orzeczono wobec nich odroczenie obowiązku szkolnego

Nasze metody

Pracując w oparciu o dokonaną ocenę funkcjonowania dziecka (przy użyciu narzędzia VB-MAPP) tworzymy Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny dzięki czemu zapewniamy Naszym Podopiecznym wszechstronne wsparcie we wszystkich sferach rozwoju.

Rozwój społeczny, skuteczne komunikowanie się, jak również funkcjonowanie bez prezentowania zachowań trudnych to główne cele terapeutyczne w naszym przedszkolu.

Dzięki regularnemu monitorowaniu postępów Maluchów na bieżąco wprowadzamy zmiany w programach terapeutycznych dostosowując się do zmian w ich zachowaniu.